Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
mail: ospmajdankrasieninski@wp.pl
tel. alarmowy 112 lub 998

Życzenia Świąteczne

 

Wojewódzkie Dożynki 2014 - Dekoracje dożynkowe

 

 

W tym roku gmina Niemce była gospodarzem Wojewódzkich Dożynek. W związku z tą uroczystością zrodziła się pomysł utowrzenia dekoracji dożynkowych z inicjatywy sołtysa wsi Pana Mariusza Czerwonki , z pomocą naszej dh Beaty Zgierskiej. Zostały wykonane rzeźby i dekorację tworzące "witacza" Było to możliwe w związku z realizacją operacji "Remont, modernizacja i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Majdanie Krasienińskim.",  mająca na celu: Rozwijanie aktywności mieszkańców gminy Niemce poprzez remont, modernizację i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Majdanie Krasienińskim współfinansowana jest ze środków unijnych w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju  dla małych projektów” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014. Warto również dodać, że w konkursie na „Najpiękniejszą dożynkową dekorację Sołectw w gminie Niemce” "witacz" z naszego sołectwa zajął bardzo wysokie drugie miejsce.

Wojewódzkie Dożynki 2014

 

Członkowie naszej jednostki czynnie uczestniczyli w przygotowaniach organizacji Dożynek Wojewódzkich 2014, który odbyły się w miejscowości Niemce. Druhowie ze wszystkich jednostek z gminy Niemce przez dwa kolejne dni (13-14 września 2014 r ) uczestniczyli w przygotowaniach i zabezpieczeniu imprezy po raz pierwszy na tak wielką skalę organizowaną w naszej gminie. Członkowie jednostki OSP Majdan Krasieniński podczas trwania dożynek zabezpieczali miejsce imprezy, służąc przybyłym gościom pomocą oraz radą. Działania strażaków koordynował komendant gminny Dariusz Paradziński. Naszą jednostkę reprezentowali:

Czytaj więcej: Wojewódzkie Dożynki 2014

Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

 

Dwóch członków naszej jednostki w dniach 18 – 26 lipca uczestniczyło w Kursie z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, dla ratowników OSP przeprowadzonego przez Ośrodek Szkoleniowy ZOSP RP w Kirach koło Zakopanego. Całość podzielona była na dwie części: wykłady 25h i ćwiczenia praktyczne 47h. Celem kursu było przygotowanie ratowników do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia. Druhowie Krzysztof Pluchrat oraz Paweł Pluchrat ukończyli kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i zdali egzamin składający się z części teoretycznej i praktycznej przed Państwową Komisją Egzaminacyjną  z wynikiem pozytywnym (bardzo dobrym) uzyskując tytuł ratownika.

Czytaj więcej: Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy