Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
mail: ospmajdankrasieninski@wp.pl
tel. alarmowy 112 lub 998

Mała Olimpiada III

Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze.

 

 21 czerwca 2015 roku na stadionie MOSiR w Bełżycach odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Naszą gmine reprezerntowały dwa zespoły OSP Majdan Krasieniński w grupie C oraz OSP Jakubowice Konińskie w grupie A jako zwycięzcy zawodów na poziomie gminnym. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Poseł na Sejm RP Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Jan Łopata. Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach: sztafety pożarniczej 7x50m, ćwiczenia bojowego, oraz musztra, w których udział wzięło 8 drużyn kobiecych oraz 17 drużyn męskich. Nasza jednostka kobieca zaprezentowała się dobrze, jednak zajeła miejsce obok podium zaś drużyna OSP Jakubowice Konińskie zajeła dopiero 11 lokatę.Brdzo dobrze druhny z naszej jednostku wypadły w mustrze gdzie uzyskały maksymalną liczbe punktów i po dogrywce musiały uznac wyższość jednostki z Woli Przybysławskiej. Dziękujemy Druhnom za walkę i zaangażowanie.

Czytaj więcej: Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2015

 7 czerwca 2015 r. na stadionie Świdniczanki Neptun w Świdniku Dużym odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których brało udział  19 drużyny z gmin Niemce oraz Wólka Lubelska. Nadzór nad przebiegiem zawodów pełnili strażacy z KM PSP w Lublinie, którym przewodził sędzia główny st. kpt. Marcina Sobolewskiego. Nasza jednostka wystawiła dwie drużyny:  męską (grupa A) oraz żeńską (grupa C). Oczekiwania przed startem w zawodach były duże, ponieważ obie drużyny były obrońcami tytułów mistrzowskich z poprzedniego roku.

Zmagania rozpoczęła sztafeta pożarnicza 7 x 50. Męska drużyna uzyskała drugi  czas w sztafecie tracąc nieznacznie do pierwszego miejsca. Wynik ten dawał nadzieję na ostateczną wygraną. Kobiety uzyskały pobiegły bezbłędnie i uzyskały najlepszy czas z pośród wszystkich drużyn w grupie C. Kolejna konkurencją była „bojówka” podczas, której zawodnicy mieli za zadanie zbudować linie ssawną, linie główną, dwie linie gaśnicze a następnie strumieniem wody obrócić tarcze (rota I )i strącić pachołki(rota II). Warto dodać, że w tym roku wszystkie jednostki z naszej gminy startowały na motopompach Tohatsu. Pierwsi wystartowali druhowie, gdzie po bardzo dobrym stracie i znakomitym sprawieniu linii ssawnej druhowie naszej jednostki popełnili błąd przy podawaniu wody na drugą rotę w wyniku czego doszło do nieprawidłowego połączenia węży i otrzymania punktów karnych.  W wyniku czego ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na 4 miejscu z niewielką stratą do czołówki. Po nieudanym dla nas starcie z niecierpliwością i nadzieją czekaliśmy na start naszych druhen w bojówce.  Świetnie złożona linia ssawna oraz bezbłędne wykonanie  linii głównej oraz linii gaśniczych zaowocowało znakomitym czasem, był to najlepszy czas w grupie C. Musztra która została wprowadzona do zawodów w poprzednim roku nie została przeprowadzona ze względu na bardzo złe warunki pogodowe.

Nasza żeńska drużyna po raz trzeci z rzędu wygrała zawody na poziomie gminnym zaś męska musiała przełknąć gorycz porażki po trzech latach prowadzenia prymu w zawodach gminnych. Puchary, dyplomy i gratulacje zostały przekazane z rąk Wójta Gminy Krzysztofa Urbasia, Prezesa Gminnego Zarządu ZOSP RP oraz Komendanta Gminnego  Zarządu ZOSP RP Dariusza Paradzińskiego, na ręce dowódców drużyn Mariusza Pluchrata oraz Izabelli Zgierskiej.

Przygotowania  pod przewodnictwem z-cy naczelnika Mariusza Pluchrata były wielkim poświęceniem nie tylko dla członków jednostki, którzy poświęcali swój wolny czas, ale również dla ich rodzin i bliskim, którym z tego miejsca Serdecznie Dziękuje za wyrozumiałość i cierpliwość. Gratulujemy Zwycięzcom i Życzymy Powodzenia w zawodach powiatowych. 

Czytaj więcej: Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2015

Dzień Strażaka 2015

 

16 maja  w Nasutowie, strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Niemce obchodzili Dzień Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się  Mszą Świętą  w kościele p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Nasutowie. Następnie Poczty Sztandarowe oraz strażacy, uczestniczyły w uroczystej zbiórce pododdziałów, która odbyła się na terenie Domu Nasutów. Podziękowania w stronę ochotników skierowali Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz przedstawiciele KM PSP w Lublinie.   Wyróżniający się strażacy zostali odznaczeni medalami za zasługi dla pożarnictwa oraz odznakami Wzorowy Strażak. Z naszej jednostki odznaczenia wzorowy strażak otrzymali: Wojciech Pluchrat, Michał Rudzki oraz Krzysztof Szczypa. Po części oficjalnej zgromadzeni strażacy oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek.