Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
mail: ospmajdankrasieninski@wp.pl
tel. alarmowy 112 lub 998

Wypadek 25-09-2016

 

 

25 września około godziny 18 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku. Na miejscu okazało się że samochód osobowy dachował, w wyniku wypadku prowadząca pojazdem nie odniosła obrażeń. Na miejscu interweniowała policja oraz pogotowie ratunkowe.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2016

 

04d7f6e36ead84be35c10764349f7ebc551c425be9f17ab1528fc3ee1eedcf78

11 września na boisku w Krasieninie odbyły się Gminne zawody Sportowo-Pożarnicze. W zmaganiach uczestniczyło 17 drużyn z Gminy Niemce oraz z Gminy Wólka Lubelska. Naszą jednostkę reprezentowały dwie drużyny.  Rywalizacje rozpoczęła się sztafetą pożarniczą w której najlepszy czas w grupie A uzyskała nasza jednostka. Następnie przeprowadzono zadanie bojowe podczas którego naszej drużynie męskiej przytrafiły się błędy, których bezpośrednim powodem były bardzo złe warunki (błoto w wyniku rozlania wody przez poprzednie drużyny) i ostatecznie doprowadziło to do uzyskania odległego 5 miejsca w grupie A. Odmienne nastroje panowały po zakończeniu rywalizacji przez dziewczęcą MDP, która dzięki najlepszemu wynikowi w "bojówce" uplasowała się na pierwszym miejscu w swojej grupie. Dziekujemy Wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach do zawodów. Zwycięscom Gratulujemy.

   

Mała Olimpiada 4

plakat mala olimpiada4

 

 

Prace przy boisku

uprawianie  działki 2uprawianie  działki 1

 28.05.2016 członkowie naszej jednostki prowadzili prace mające na celu przygotowanie terenu pod zasiew nowej trawy. Podczas prac wykorzystano sprzęt rolniczy udostępniony przez druha Mariusza Czerwonkę. Teren został uprawiony oraz wyrównany, a nastepnie zasiano trawę, w przyszłości planowane jest zamontowanie bramek. Pieniądzę na zakup materiałów zostały przekazane z funduszu sołeckiego. W pracach brali udział: Patryk Bogusław, Sławomir Bogusław,  Mariusz Czerwonka, Paweł Kostyła,  Mariusz Pluchrat, Krzysztof Pluchrat, Michał Rudzki oraz Krzysztof Szczypa.

Kurs ratownictwa technicznego OSP

 

Druh Mariusz Pluchrat uczestniczył w kursie ratownictwa technicznego. Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne prowadzone były przez strażaków z JRG 3 w Lublinie przy ulicy Grygowej 8.  31 godzin kurs przeprowadzono zgodnie z obowiązującym „Systemem szkolenia członków ochotniczych straży pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych”. 

 

Kurs obejmował następujące zagadnienia:
- wypadki drogowe – statystyka i przyczyny,
- budowa pojazdów samochodowych,
- hydrauliczne urządzenia ratownicze,
- organizacja akcji ratownictwa technicznego na drogach,
- metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów,
- postępowanie ratownicze w czasie akcji z występowaniem substancji niebezpiecznych,
- postępowanie ratownicze w czasie innych akcji komunikacyjnych.

 

22 maja 2016 przeprowadzony został egazamin składający się z części teoretycznej (test) oraz praktycznej, podczas której strażacy ochotnicy musieli zastosować w praktyce przyswojoną wiedzę. Druh Mariusz Pluchrat zdał egzamin z wynikiem pozytywnym - Gratulujemy. 

Czytaj więcej: Kurs ratownictwa technicznego OSP