Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
mail: ospmajdankrasieninski@wp.pl
tel. alarmowy 112 lub 998

Pożegnanie dr Henryka Majewskiego

 

majewski1

W dniu 7 lipca zmarł wieloletni członek naszej jednostki Henryk Majewski. Przez wiele lat pełnił funkcje gospodarz a następnie naczelnika. Brał czynny udział w życiu jednostki oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Za swoją społeczną działalność druh odznaczony został Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. W dniu 11 lipca o godzinie 15:00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Sebastiana w Krasieninie odbędzie się pogrzeb zmarłego.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

Cześć Jego Pamięci!

sp2

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2018

20 maja 2018 r. na płycie boiska w Krasieninie Kolonii odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Niemcach. W zmaganiach wzięło udział 17 drużyn z gminy Niemce i Wólka. Naszą jednostkę reprezentowały drużyna w grupie A oraz w grupie C.

Rywalizację rozpoczęła sztafeta pożarnicza 7x50, w której nasza męska drużyna uzyskała drugi czas z stratą 1 sekundy do pierwszego miejsca.  W grupie C nasze druhny uzyskały nieznacznie gorszy czas od OSP Kawka. Różnice punktowe między drużynami były niewielkie co gwarantowało emocje w kolejnej konkurencji.

Następnie strażacy ochotnicy przystąpili do  najtrudniejszej części zmagań - ćwiczenia bojowego,  podczas którego ośmioosobowe drużyny musiały zbudować jak najszybciej linię ssawną,  linię główną oraz dwie linie gaśnicze,  a następnie obrócić tarcze i przewrócić pachołki przy pomocy strumienia wody. W tej konkurencji  najlepszy wynik uzyskali druhowie z OSP Kawka oraz druhny z OSP Majdan Krasieniński.

 

Po bardzo emocjonującej i wyrównanej rywalizacji nasza męska drużyna zajęła drugie miejsce ustępując jednostce z Kawki o 1,87 pkt., zaś w grupie C nasze druhny wygrały ze znaczną przewagą 16,24 pkt nad drugą drużyną jednocześnie mając lepszy czas od 3 drużyn męskich. Warto dodać że dla naszej drużyny żeńskiej(obecnych wicemistrzyń powiatu) była to już 5 wygrana od jej założenia w 2012 w zawodach na szczeblu gminnym. W gminie Wólka zwyciężyli druhowie ze Świdnika Dużego.  Nad poprawnością przeprowadzonych zawodów czuwała komisja sędziowska złożona ze strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie pod przewodnictwem mł. bryg. Dariusza Pietrasa.  Wręczenia nagród uczestnikom zawodów dokonał Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś oraz Komendant Gminny Dariusz Paradziński. 

 

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do bardzo dobrego występu naszych drużyn.

 

Skład drużyn:

Grupa A : Eryk Bogusław, Irek Bogusław, Paweł Kostyła, Krzysztof Kozioł, Mateusz Pluchrat, Wojciech Pluchrat, Michał Rudzki, Krzysztof Szczypa.

 

Grupa C: Kamila Guz, Kinga Guz, Aleksandra Mitrut, Katarzyna Mitura, Gabriela Paradzińska, Anita Pluchrat, Gabriela Pluchrat, Joann Pluchrat.

 

Więcej Zdjęć w  Galerii.

 

Klasyfikacja Generalna:

Czytaj więcej: Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2018

Pożar słupa energetycznego 2018.05.19

 

sygna

W dniu 2018.05.19 o godzinie 21:03 nasza jednostka została zadysponowana samochodem Jelcz GBA 6/32 do pożaru słupa enegretycznego w miejscowości Majdan Krasieniński. W działaniach brało udział 4 cratowników. Działania trwały 35 minut. 

Pożar trwa 2018-05-09

 

sygna

W dniu 2018-05-09 o godzinie 17:49 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trwy w miejscowości Majdan Krasieniński. Akcji brało udział pięciu strażaków, działania trwały godzinę. 

Gminnym konkursie wiedzy pożarniczej

 

Miło mi poinformować, że nasze cztery druhny z OSP Majdan Krasieniński, uczennice szkoły w Krasieninie wzięły udział w gminnym konkursie wiedzy pożarniczej. Konkurs był bardzo trudny, a mimo to nasze druhny zajęły znaczące miejsca.
II MIEJSCE KINGA Guz
III MIEJSCE WIKTORIA JÓŹWIAK
IV MIEJSCE GABRYSIA PARADZIŃSKA
W konkursie uczestniczyła również Kamila Guz.
Bardzo dziękujemy druhnom za godne reprezentowanie jednostki i szkoły, a prezesowi DRIUSZOWI PARADZIŃSKIEMU za przygotowanie dziewczyn. Dziękujemy paniom dyrektor SP w Krasieninie za możliwość zgłoszenia naszych druhen do konkursu.
Zarząd OSP przewidział nagrody,które zostaną wręczone przy okazji większej uroczystości.
Gratulujemy odwagi!!! Dziękujemy za poświęcony czas.


ZARZĄD

OSP MAJDAN KRASIENIŃSKI