Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
mail: ospmajdankrasieninski@wp.pl
tel. alarmowy 112 lub 998

"Mała Olimpiada" turniej sportowy 2013

 

W dniu 14 lipca jednostka OSP w Majdanie Krasienińskim zorganizowała zawody sportowe pod nazwą „Mała Olimpiada”. Zawody zorganizowano z myślą o dzieciach i młodzieży a jej celem było promocja sportu i aktywnych form spędzania wolnego czasu.
Turniej rozpoczął się o godzinie 14:00 i mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zgromadził liczą grupę uczestników. Pierwszym punktem spotkania był kurs pierwszej pomocy skierowany dla młodszych jak i dla starszych uczestników, który zaprezentowała druhna Sylwia Marciniak. Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem a w próbach „ratowania fantoma” wzięli udział najmłodsi.
Następnie ochotnicy z OSP w Majdanie Krasienińskim zainscenizowali akcję ratowniczo-gaśniczą, dzięki której goście mogli na żywo obejrzeć poczynania strażaków. Potem dzieci oraz młodzież pod nadzorem druhów mogli  obejrzeć ciężki wóz bojowy a także zapoznać się ze sprzętem który na co dzień używany jest przez strażaków. Kolejnymi punktaki imprezy był turniej tenisa stołowego oraz mini turniej gry w warcaby, konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o znakach drogowych.
Nie zabrakło również innych atrakcji dla najmłodszych jak malowanie twarzy czy rodzinne ukladanie puzli. W międzyczasie członkowie jednostki serwowali potrawy z grilla, pyszny bigos wykonany przez Panią Madzię Paradzińską oraz wypieki przygotowane przez nasze druhny. Rozgrywki były bardzo emocjonujące a swoim pociechom kibicowali rodzice oraz zgromadzeni goście, nie brakowało emocji i sportowego ducha walki. Po długich i zaciętych bojach konkurencje zostały ukończone.

W namiocie pod budynkiem remizy spotkali się Wszyscy uczestnicy w celu ogłoszenia wyników.Komendant Dariusz Paradziński wraz z sędziami wręczył puchary oraz liczne nagrody dla wszystkich uczestników. Żadne dziecko nie wyszlo bez niespodzianki.Turniej oprócz promocji aktywnych form spędzania czasu był okazją do integracji rodzin oraz społeczności lokalnej, która została „zaszczepiona” pozytywnymi wzorcami, które miejmy nadzieje zaprocentują w najbliższym czasie kolejnymi spotkaniami. Serdecznie Dziękujemy Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w organizacji turnieju. Dziekujemy sędziom i prowadzącym rozgrywki dh Katarzyna Pluchrat, Wojciech Pluchrat, Ewa Marciniak, Beata Zgierska, dziękujemy dh Sylwi Marciniak za instruktarz pierwszej pomocy oraz pomoc w przygotowaniach, dh Grzegorzowi Zgierskiemu-grillmistrzowi, druhom bioracym udział w przygotowaniach lub prowadzeniu "Małej Olimpiady"(dh Mariusz Pluchrat, dh Sławomir Bogusław, dh Katarzyna Pluchrat, dh Ewa Marciniak, dh Wojciech Pluchrat, dh Marzena Zbierska, dh Michał Rudzki, dh Paweł Kostyła, dh Łukasz Zgierski, dh Ewelina  Gąska, dh Paweł Pluchrat, dh Rafał Pytka, dh Marcin Paradziński, dh Angelika Bielecka, Partyk Bogusław, Daniel Zgierski) oraz Pani Magdalenie Paradzińskiej kordynatorom projektu Krzysztofowi Pluchratowi, Dariuszowi Paradzińskiemu, Beacie Zgierskiej. Gorące podziękowania kierujemy do sołtysa Mariusza Czerwonki za użyczenie łąki z myslą o rozgrywkach.W prawdzie z powodu z opadów deszczu odwołany został truniej siatkówki jednak zostanie on zorganizowany w najbliższym czasie, a dokładna data zostanie podana w krótce.
Goraco dziekujemy wszystkim uczestnikom " Małej Olimpiady". Czujemy sie zaszczyceni mogąc gościć Was w naszych skromnych progach.